تعریف رشته ای به نام فیزیوتراپی و بازار کار آن

 

یکی از رشته های توابخشی که از عوامل فیزیکی و مکانیکی برای درمان بیماران استفاده می کند “رشته فیزیوتراپی” است.اما منظور از توانبخشی چیست؟مجموعه اقداماتی که برای تشخیص میزان توانایی جسمی – روانی – اجتماعی بیمار یا معلول صورت می گیرد را توابخشی می گویند.ضمن اینکه نام دیگر این رشته را به دلیل اجتناب از مواد دارویی و شیمیایی جهت بهبود طب فیزیکی هم می نامند.در واقع هدف از رشته فیزیوتراپی تربیت متخصصانی است که پس از فارغ التحصیل شدن بتوانند طبق تشخیص پزشک به درمان فیزیکی بیماران بپردازند.اکنون ممکن است این سوال برایتان بوجود بیاید که فیزیوتراپی در چه مواردی کاربرد دارد؟ از جمله کاربرد های این رشته می توانیم به بیماری های روماتیسمی، بیماری های اعصاب، ضایعات ورزشی، جراحی ها، بیماری های استخوان – مفاصل – عضلات،بیماری های قلب و عروق، بیماری های تنفسی، بیماری های زنان و زایمان، بیماری های پوستی، بیماری های کودکان، سوختگی ها و معلولان جسمی و حرکتی اشاره کنیم.

(بیشتر…)

معرفی رشته فیزیوتراپی ورزشی

کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی

 

معرفی رشته :
رشته فیزیوتراپی ورزشی ، شاخه اي از فيزيوتراپي است كه به ارزيابي، پيشگيري و كمك به درمان آسيبها و اختلالات ناشي از فعاليتهاي ورزشي مي پردازد.

این رشته، مجموعه اي از آموزش هاي تئوري، عملي و پژوهشي است كه درآن دانشجويان با عواملي كه در طي انجام فعاليتهاي ورزشي گوناگون و در سطح مختلف مي تواند به نحوي بر نحوه عملكرد ورزشكار تاثير بگذارد، آشنا می شوند. همچنين دانشجويان، پژوهش در مباحث فوق را به گونه اي كه به بهبود سطح سلامتي و ورزش كشور در تمامي افراد جامعه كمك نمايد، فرا می گیرند.

(بیشتر…)

انواع فیلد کاری متخصص فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست‌ها تخصص‌های مختلفی دارند که با توجه به نوع بیماری و عضو آسیب‌دیده یا جراحی شده متغیر هستند. درواقع فیزیوتراپیست در رشته‌ی خاصی از فیزیوتراپی آموزش دیده است. این مطلب در خصوص انواع فیزیوتراپی و تخصص فیزیوتراپیست‌ها اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهد.

(بیشتر…)

تعریف رشته فیزیوتراپی و شغل فیزیوتراپیست

تعریف رشته فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست کیست؟

اگر به درمان های تسکین دهنده درد بدون نیاز به دارو و جراحی علاقه دارید، این شغل مناسب شماست.
فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی، ماهیچه ای یا اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. در واقع فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.
(بیشتر…)